Velká cena Holcim 2024

V půlce června se konal 25. ročník horských kol, který připravil Bike Club Holcim Česko, a zároveň je

součástí multisportovního seriálu Král středohoří 2024. Tuto sportovní akci, při které se sejdou

milovníci cykloturistiky a cyklistiky všech věkových skupin a která si našla pevné místo v kalendáři

každého fanouška cyklistiky, se účastnilo 84 závodníků v osmi kategoriích.

I přes slabý déšť se závodníci s nadšením zapojili do soutěže, která zahrnovala kategorie jak pro ty

nejmenší, tak pro elitní jezdce. Závod pro nejmenší závodníky měl minulé ročníky nebývalý ohlas

hlavně mezi samotnými aktéry tohoto zápolení, tak se organizátoři rozhodli pozvat benjamínky

závodního pole na start i v letošním roce. Takže jako první závodily děti, kde na trati dlouhé 600

m zvítězili Jan Jíra a Ema Červená. V nejzajímavější kategorii Elite na trati dlouhé 22 km zvítězil Jan

Matoušek z MATY-BIKE TEAM ČL a mezi ženami Barbora Maříková z oddílu UCC.  V kategorii B (trať

16 km) do 15 let si pro vítězství dojeli Ondřej Prokop a Klárka Šatrová, mezi dospělými na stejné trati

pak Milan Ranš a Michaela Malá.

„Závod vznikl na popud party lidí v čížkovické cementárně, kteří byli cyklonadšenci a zaměstnavatel je

podpořil, aby se závod mohl uskutečnit. V tradici pokračujeme, tato akce se stala pevnou součástí

aktivit bezemisního pohybu pro naše zaměstnance i příznivce,“ uvedl Miroslav Kratochvíl, generální

ředitel Holcim Česko.

Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli hodnotné ceny, včetně dárků od Holcimu, Husky, poukazů

do Decathlonu a tomboly o horské kolo. Letos měli závodníci také možnost vyzkoušet Fruit Bike, kde

si mohli vyšlápnout vlastní drink na kole se zabudovaným mixérem.